Zasady

Szczegółowy program nauczania przyjęty przez Międzynarodową Szkołę Meridian jest zgodny z wymogami polskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

Języki wykładowe w szkole to polski i angielski. Matematyka, biologia, chemia, fizyka i informatyka są nauczane w języku polskim i angielskim. Pozostałe przedmioty - w języku polskim.

W szkole Meridian wychowawca jest odpowiedzialny za nauczanie oraz wszystkie sprawy dotyczące jego klasy. Jest osobą, z którą należy się kontaktować w ważnych sprawach. 

Dyscyplina jest jednym z priorytetów naszej szkoły. Szkolne życie opiera się na przepisach i zasadach ujętych w szkolnym kodeksie zachowania, który przyczynia się do budowania zdrowej atmosfery dla lepszego poziomu nauczania.

Wierzymy, że zintegrowany program nauczania i interdyscyplinarne podejście do procesu kształcenia pomagają uczniom w osiągnięciu jak najlepszych wyników. Dlatego program w naszej szkole łączy różne dyscypliny, jeżeli jest to tylko możliwe. Cechuje go nowoczesne podejście do nauczania przedmiotów ścisłych, z jednoczesnym naciskiem na przedmioty humanistyczne i społeczne.

Zachęcamy uczniów do rozwijania umiejętności społecznych poprzez działania na terenie szkoły i poza nią. Szkolne kluby zajmujące się sztuką, muzyką, językiem angielskim czy matematyką pozwalają uczniom rozwijać ich zainteresowania. Sport oraz zajęcia związane z kulturą to główne narzędzia kształtowania charakteru.

Szkoła Meridian traktuje naukę jako główną siłę napędową współczesnego życia. Nauczanie przedmiotów ścisłych ma duży wpływ na rozwój intelektualny uczniów.

Dlatego uczniowie biorą aktywny udział w działaniach edukacyjnych, takich jak przeprowadzanie eksperymentów w szkolnych laboratoriach, targach nauki organizowanych przez szkołę, konkursach i olimpiadach. Szczególnie uzdolnieni uczniowie mają dodatkowe zajęcia, które pozwalają im doskonalić umiejętności w naukach ścisłych, matematyce i technologii.

Wysoki poziom nauczania mogą zapewnić tylko wysoko wykwalifikowani i zaangażowani w swoją pracę nauczyciele.  Dlatego szkoła Meridian wymaga od swoich nauczycieli wysokiego poziomu nauczania i ciężkiej pracy. Nasi nauczyciele są w bliskim kontakcie z uczniami, zawsze gotowi, by im pomóc. Ich podejście do uczniów cechuje troska o uczniów i dbałość o wysoką jakość procesu nauczania. Nauczyciele wspierają uczniów i w razie potrzeby organizują dla zainteresowanych dodatkowe lekcje.

Jesteś tutaj: Home Nauka Podstawowe zasady

Chronione Prawem Autorskim© 2013 Międzynarodowa Szkoła Meridian. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. 

Kontakt

Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Meridian

ul. Wawelska 66/74
02-034, Ochota/Warszawa
Tel: +48 22 822 15 75
Fax: +48 22 822 20 13
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Połącz się z nami

                      title-bg